Popper wobec semantycznej teorii prawdy

Popper wobec semantycznej teorii prawdy

28.01.2015
Czyta się kilka minut
Tytuł tego eseju zapewne nie spodobałby się Karlowi Popperowi, zawiera bowiem sugestię, że zamierzam mówić na pewien „temat”, a nie rozwiązać jakiś „autentyczny problem”.
Luc-Olivier Merson, Prawda (WikiArt.org)
N

Nie jest to dalekie od stanu faktycznego, choć pewien ważki problem filozoficzny — problem prawdy — będzie głównym przedmiotem mego zainteresowania. Nie przedstawię jednak własnego rozwiązania tego problemu, a jedynie spróbuję skomentować to, co Popper w tej kwestii ma do powiedzenia. [Fragment artykułu, całość w załączniku].

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz