Józefa Życińskiego koncepcja ewolucyjnego emergentyzmu

Józefa Życińskiego koncepcja ewolucyjnego emergentyzmu

21.08.2016
Spośród wszystkich teorii współczesnej nauki teoria ewolucji wydaje się najbardziej zagrażać teologicznej koncepcji Boga stwarzającego świat przyrody i kierującego jego rozwojem.
Tihamer Gyarmathy, Cuda ewolucji - Afryka [WikiArt.org]
N
Nic dziwnego, że to właśnie wokół tej teorii od wielu lat toczą się interpretacyjne i zarazem światopoglądowe spory, których intensywność i częstotliwość zdaje się z każdym dniem narastać, pomimo tego, że od publikacji słynnego dzieła Darwina minęło już ponad 150 lat. Powodów, dla których arcybiskup Józef Życiński zainteresował się tą tematyką, z pewnością było wiele, ale jednym z bardziej istotnych było to, że – z jednej strony – nie satysfakcjonowały go rozwiązania tego zagadnienia proponowane przez innych autorów, z drugiej zaś – dostrzegał naglącą potrzebę wyraźnego sformułowania prostych i przekonujących argumentów za tym, że nie ma żadnego konfliktu pomiędzy ewolucyjną i teistyczną interpretacją świata.
[Fragment artykułu, całość w załączniku].

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz