Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Józefa Życińskiego koncepcja ewolucyjnego emergentyzmu

Józefa Życińskiego koncepcja ewolucyjnego emergentyzmu

21.08.2016
Czyta się kilka minut
Spośród wszystkich teorii współczesnej nauki teoria ewolucji wydaje się najbardziej zagrażać teologicznej koncepcji Boga stwarzającego świat przyrody i kierującego jego rozwojem.
Tihamer Gyarmathy, Cuda ewolucji - Afryka [WikiArt.org]
N
Nic dziwnego, że to właśnie wokół tej teorii od wielu lat toczą się interpretacyjne i zarazem światopoglądowe spory, których intensywność i częstotliwość zdaje się z każdym dniem narastać, pomimo tego, że od publikacji słynnego dzieła Darwina minęło już ponad 150 lat. Powodów, dla których arcybiskup Józef Życiński zainteresował się tą tematyką, z pewnością było wiele, ale jednym z bardziej istotnych było to, że – z jednej strony – nie satysfakcjonowały go rozwiązania tego zagadnienia proponowane przez innych autorów, z drugiej zaś – dostrzegał naglącą potrzebę wyraźnego sformułowania prostych i przekonujących argumentów za tym, że nie ma żadnego konfliktu pomiędzy ewolucyjną i teistyczną interpretacją świata.
[Fragment artykułu, całość w załączniku].

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz