Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

George'a Fitzgeralda hipoteza "kontrakcji"

George'a Fitzgeralda hipoteza "kontrakcji"

21.08.2016
Czyta się kilka minut
Tradycja kwestionowania poprawności szczególnej teorii względności nie cieszy się dobrą sławą w świecie naukowym.
Salvador Dali, Trwałość pamięci (fragment) [WikiMedia.org]
P
Publikacje autorów, którzy w swoich tekstach dowodzą, że teoria Einsteina nie jest słuszna, są zazwyczaj przez uczonych całkowicie ignorowane, a ich samych najczęściej zalicza się do grona nieszkodliwych maniaków, którzy na poparcie swoich tez nie mają żadnych naukowych argumentów, a jedynie własne, niczym nieuzasadnione pomysły.
Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy o potrzebie ponownego rozpatrzenia zasad, leżących u podstaw szczególnej teorii względności, pisze fizyk tej klasy, co John S. Bell, autor jednego z najważniejszych twierdzeń, dotyczących problemu interpretacji mechaniki kwantowej. Jedną z istotnych konsekwencji twierdzenia Bella (a dokładniej: stwierdzonego empirycznie naruszenia nierówności Bella) jest nielokalny charakter kwantowej - a pośrednio, również makroskopowej - rzeczywistości. W powszechnym przekonaniu, nielokalność nie jest sprzeczna z podstawowymi założeniami szczególnej teorii względności, ponieważ na poziomie makroskopowym przejawia się ona jedynie w postaci odpowiednich korelacji i nie umożliwia przesyłania sygnałów fizycznych z prędkością większą od prędkości światła. Czy tak jest rzeczywiście?
[Fragment artykułu, całość w załączniku].

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz