Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Filozofia w strunach

Filozofia w strunach

21.08.2016
Czyta się kilka minut
Filozofów dość powszechnie przeciwstawia się naukowcom.
Rozmaitość Calabiego-Yau [commons.wikimedia.org]
O
O ile tym pierwszym przypisuje się fascynację rozważaniami o metafizycznych rzeczywistościach, niedostępnych poznaniu empirycznemu, o tyle grono naukowców uważane jest za ostoję racjonalności i realizmu, pozwalającego na konsekwentne badanie przyrody metodami, spełniającymi ścisłe standardy matematycznej precyzji.
 
W diagnozie takiej tkwi jednak istotna niesprawiedliwość, która krzywdzi tak filozofów jak i naukowców.
 
[Fragment artykułu, całość w załączniku].
Załączniki:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz