Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Filozofia przyrody ożywionej w OBI

Filozofia przyrody ożywionej w OBI

01.07.2015
Czyta się kilka minut
W pracach podejmowanych w środowisku OBI, a dotyczących problematyki związanej z filozofią biologii, czy ogólnie z filozofią przyrody ożywionej, można w okresie minionego dziesięciolecia wyróżnić kilka wiodących nurtów.
Henri Rousseau, Małpy w gaju pomarańczowym [WikiArt.org]
P

Pierwszym z nich jest historia biologii jak i jej zagadnień filozoficznych, zwłaszcza związanych z teorią ewolucji. Do drugiego nurtu zaliczyć można z jednej strony krytyczną i polemiczną, z drugiej zaś pozytywną wykładnię teizmu ewolucyjnego rozwijaną przez ks. arcybiskupa Józefa Życińskiego. Do trzeciego nurtu należą aktualne problemy w neurofizjologii i psychologii ewolucyjnej. Do czwartego, pozostałe różnorodne zagadnienia, zwykle rozwijane przez zaproszonych gości, które trudno zebrać pod jakimś jednym tytułem. [Fragment artykułu, całość w załączniku]

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz